„Tím snov“ tromfol v Budmericiach druholigistov

6. júna 2024

„Tím snov“ tromfol v Budmericiach druholigistov

Volskwagen urval postup so stenou v bráne.

BUDMERICE. Pestrá ponuka raňajok, na obed skvelý guláš, cigánska či hejk a ako hlavný bod programu futbal v priateľskom tempe, no i s motiváciou plynúcou z rastúcej prestíže súťaže. Taký leitmotív sprevádzal turnaj MY Ligy zamestnancov v Budmericiach.

Sieť najčítanejších regionálnych novín v republike v utorok organizovala regionálne kolo obľúbeného celoslovenského projektu. Na dvoch ihriskách padlo štyridsať gólov. Pracovníci šiestich spoločností z okolia Bratislavy a Trnavy vymenili zamestnanecké kombinézy za dresy a s úsmevom si to rozdali s loptou.

Dopravný podnik Bratislava sa blysol štýlovými dresmi a napriek absencii registrovaných futbalistov na súpiske statočne vzdoroval protivníkom. Duel s majstrami z Volkswagenu dokonca začal dvoma tutovými šancami.

Predajcovia automobilov z AAA Auto hrali bez náhradníka i klasického brankára, napriek tomu potrápili každého súpera a predviedli zmysluplné kombinácie. Vpredu sa nebezpečne ukazoval najmä futsalista Martin Csiba.

Lear Corporation z Voderád do posledných chvíľ živil medailový sen. Výrobcovia automobilových sedadiel mali šikovného dribléra Samira Sejfiča. Družina trénera Rudolfa Klenkoviča obrala o body i výbornú ŽOS Trnava.

Bronz na náramnú radosť ukoristila Billa. Premiéru v MY Lige zamestnancov okamžite premenila do zapamätateľného úspechu. Gólom najlepšieho hráča turnaja Romana Hlinu v dôležitom dueli pretlačila AAA Auto a zápas o bronz zvládla trefou manažéra Martina Bucka. Z prvých šiestich bodov získala iba jeden, no formu načasovala do výborného finišu.

V utorok bol však futbal i krutý. Na vlastnej koži to pocítila ŽOS Trnava. Aj vďaka malženickým druholigistom Matejovi Rehákovi a (i najlepšiemu strelcovi dňa) Jakubovi Krajčovičovi predvádzala dynamický futbal v tempe. Rovnako ako vlani jej však postup ušiel iba o málo. V kľúčovom zápase s Volkswagenom viedla, no remíza ju napokon odtlačila k striebru.

A na koniec to najlepšie. Volkswagen si nemohol vysnívať lepší debut v MY Lige zamestnancov. Pracovníci bratislavského závodu poskladali snaživý tím okolo Juraja Töröka, Matúša Plevku, Mateja Capeka a najlepšieho brankára turnaja Jozefa Hroša. V piatich zápasoch inkasoval iba raz a budmerickým šampiónom vychytal postup na jesenné celoslovenské kolo, ktorého víťaz berie aj zájazd na popredný európsky futbal. Volkswagen uspel v dresoch s nápisom „dream team“ (v preklade tím snov), ktoré, ako zistíte nižšie, majú i vlastný príbeh.

Fakty z utorka v Budmericiach

Billa – Dopravný podnik Bratislava 0:0.

ŽOS Trnava – Lear 1:1, Vido – Sejfič.

Volkswagen – Lear 1:0, Török.

Dopravný podnik Bratislava – AAA Auto 0:2, Babinčák, Čiernik.

AAA Auto – Volkswagen 0:4, Valachovič 2, Capek, Mueller.

Billa – ŽOS Trnava 0:1, Krajčovič.

ŽOS Trnava – Dopravný podnik Bratislava 6:0, Krajčovič 5, Nádaský.

Volkswagen – Billa 1:0, Capek.

AAA Auto – Lear 2:2, Csiba, Čiernik – Sejfič, Pavlovič.

Dopravný podnik Bratislava – Lear 1:4, Oswald – Daniš 2, Sejfič, Miloševič.

Billa – AAA Auto 3:2, Bednár, Šmátrala, Hlina – Babinčák, Csiba.

ŽOS Trnava – Volkswagen 1:1, Krajčovič – Plevka.

Lear – Billa 0:1, Bucko.

AAA Auto – ŽOS Trnava 0:4, Rehák 3, Krajčovič.

Volkswagen – Dopravný podnik Bratislava 2:0, Plevka, Török.

TABUĽKA: 1. Volkswagen 13 b. (9:1), 2. ŽOS Trnava 11 b. (13:2), 3. Billa 7 b. (4:4), 4. Lear 5 b. (7:6), 5. AAA Auto 4 b. (6:13), 6. Dopravný podnik Bratislava 1 b. (1:14).

Najlepší strelec: Jakub Krajčovič (ŽOS Trnava) – 8 gólov.

Najlepší brankár: Jozef Hroš (Volkswagen).

Najlepší hráč: Roman Hlina (Billa).

Ako nastúpili

VOLKSWAGEN: J. Hroš, M. Capek, T. Valachovič, J. Danko, J. Török, A. Pelikán, M. Zavaterník, B. Gašparovič, M. Plevka, P. Mueller.

ŽOS TRNAVA: Ľ. Vavro, P. Greguš, R. Bohunický, M. Rehák, J. Krajčovič, M. Glemba, L. Manek, L. Vido, R. Gažo, Ľ. Halmo, M. Boďo, T. Nádaský.

BILLA: M. Bucko, D. Bednár, T. Haden, S. Stančík, R. Hlina, Ľ. Kukučka, L. Lobb, L. Jankula, M. Šmátrala, R. Geletka.

LEAR: N. Antman, M. Batinič, M. Miloševič, R. Klenkovič, E. Gantsogt, D. Čonka, S. Sejfič, K. Daniš, T. Pavlovič, M. Kirinovič.

AAA AUTO: R. Čiernik, T. Lonček, M. Csiba, J. Babinčák, L. Špak, P. Pelech.

DOPRAVNÝ PODNIK BRATISLAVA: S. Buc, P. Bednár, J. Berthóty, M. Dormai, L. Oswald, V. Postoš, P. Selecký, J. Sedláček, D. Minárik.

Povedali po turnaji

Matej Capek (Volkswagen, tímlíder v materiálovom laboratóriu): „Výborný turnaj so super organizáciou i kvalitnými mužstvami. Každé mohlo postúpiť ďalej. Prišli sme skromne a s ambíciou defenzívneho futbalu. Vyvrcholením bol veľmi dobrý zápas proti ŽOS Trnava. Zdedili sme dresy po našich manažéroch, ktorí kedysi tiež hrávali firemné turnaje. Preto je dobré, že MY Liga zamestnancov existuje. O špicu chceme hrať aj na celoslovenskom kole, takže ešte musíme potrénovať.“

Ľubomír Halmo (ŽOS Trnava, skladník): „Turnaj MY Ligy zamestnancov mal znovu skvelý level, v porovnaní s vlaňajškom dokonca vyšší a zdá sa, že úroveň sa neustále bude zlepšovať. Našej firme záleží na tom, aby chalani, ktorí jej niečo dávajú, mohli prostredníctvom nej aj športovať. Z druhého miesta sme sklamaní, lebo žiadne mužstvo od nás nebolo lepšie. Ak nás firma podporí aj do tretice, verím, že už nám to vyjde na postup.“

Martin Bucko (Billa, CRM špecialista): „Turnaja sme sa zúčastnili prvý raz, v úvodných dvoch zápasoch sme sa zohrávali, no potom sme našli rytmus a dotiahli to celkom dobre. Na premiéru je bronz veľký úspech, o rok budeme mať ambíciu postúpiť ďalej. Prekvapilo nás, aká vynikajúca myšlienka je MY Liga zamestnancov. Organizačne bola veľmi dobre pripravená.“

Rudolf Klenkovič (Lear, manažér oddelenia neustáleho zlepšovania): „MY Ligy zamestnancov sa zúčastňujeme tri roky a vždy si jej organizáciu pochvaľujeme. Náš tím sa postupne obmieňa a verím, že aj zlepšuje. Pozitívne tiež hodnotím teambuildingový aspekt súťaže. Prostredníctvom tímového športu spoznávame aj kolegov, s ktorými sa v práci často nestretávame. Ak budeme mať možnosť, radi prídeme aj o rok.“

Peter Pelech (AAA Auto, predajca automobilov): „Turnaj sa nám páčil, mal skvelú organizáciu. Volkswagen zaslúžene postúpil, no ŽOS Trnava bola na podobnej úrovni. Mrzí nás, že sa nás v tíme nezišlo viac, všetky zápasy sme museli odohrať bez striedania. Stálo to však za to, zabavili sme sa, zabehali si. V MY Lige zamestnancov by sme chceli hrať každý rok, dúfam, že MY noviny ju budú udržiavať.“

Stanislav Tobolák (Dopravný podnik Bratislava, vedúci prevádzky divízie autobusov): „Po našej vlaňajšej účasti sme sa prihlásili znovu. Myšlienka MY Ligy zamestnancov nás oslovila, kedysi niečo podobné fungovalo aj v rámci dopravných podnikov, pravidelne sme hrávali proti kolegom z Košíc či Prešova. Máme zamestnancov zapálených do športu, a tak sme radi prijali túto formu súťaženia. V porovnaní s lanským turnajom v Budmericiach sa zvýšila kvalita hráčov. V budúcom ročníku možno siahneme po omladení mužstva.“

Volkswagen
ŽOS Trnava
Billa