Mužstvo Švec a spol. nenašlo premožiteľa

6. júna 2022

Švec a spol. nenašli premožiteľa

VEĽKÉ UHERCE. Spolu 96 gólov v riadnom hracom čase v 13 zápasoch. To je bilancia ďalšieho turnaja zo série Ligy zamestnancov, ktorú organizujú regionálne noviny MY.

Vo Veľkých Uherciach súperilo o prvenstvo sedem tímov a okrem gólov bolo veru na čo pozerať.

V skupinách si prvenstvo vybojovali Švec a spol. a Korako 3:3, z druhých miest sa do vyraďovacích bojov predrali Velux a Europa Agency.

V semifinálových dueloch si najskôr Švec a spol. poradili s tímov Velux rozdielom dvoch gólov. Druhý boj o finále rozhodol až jedenástkový rozstrel. Drámu rozhodol Gerbel, ktorý poslal Korako do finále.

V ňom suverénni Švec a spol. ovládli aj piaty zápas na turnaji, zvíťazili 3:1 a nenechali si tak ujsť trofej pre najlepšie mužstvo turnaja.

V súboji o bronz si Europa Agency napravili chuť, keď tentoraz penalty zvládli a tešili sa tak z tretieho miesta.

Turnaj firiem nebol len o víťazstvách na ihrisku. Veď vyhral, utužil kolektív a zažil skvelý deň každý tím, ktorý prišiel na štadión TJ Nový Život.

Chuťové poháriky hráčov či manažérov potešil divinovým gulášom skúsený kuchár Štefan Gubka, ktorý má svoj tajný recept. „A keďže je tajný, tak vám ho neprezradím,“ prezradil s úsmevom.

Výsledky

Skupina A

Švec a spol. – Nefab 7:0, Oškerský 3, Bako 2, Hamar, Maďar. Milsy – Europa Agency 2:3, Havala, J. Šiko – Tlstý 2, Ladický. Nefab – Europa Agency 1:9, Mikuláš – Filipeje 2, Ladický 2, Michalík, Pirťan, Tlstý, Gerbel, Bracho. Švec a spol. – Milsy 11:0, Oškerský 4, Bako 3, Šabík 2, Hamar 2. Milsy – Nefab 3:1, Havala 2, J. Šiko – Červenák. Europa Agency – Švec a spol. 4:8, Pirťan 2, Tlstý, Ladický – Šabík 4, Dzurek 2, Horváth, Bako.

Skupina B

Korako – Bioplant 3:0, kontumačne. Velux – Menzi Muck 4:3, Vlčko, Šramka, vl., Kližan – Molnár, Varga, Barta. Bioplant – Menzi Muck 0:3, kontumačne. Korako – Velux 3:3, Jurík 2, Zentko – Bohuš, Čmiko, Šramka. Velux – Bioplant 3:0, kontumačne. Menzi Muck – Korako 3:9, Varga, Balko, Garaj – Jurík 3, Zentko 2, Henček 2, Vaňo, Vančo.

  1. semifinále

Švec a spol. – Velux 3:1, Oškerský 2, Čerňanský – Šramka.

  1. semifinále

Europa Agency – Korako 3:3, 4:5 p.k., Bracho, Marko, Pirťan – Zentko 2, Kolárik, rozhodujúci p.k. Zentko.

Zápas o 3. miesto

Velux – Europa Agency 4:4, 4:5 p.k., Šramka 3, Loči – Michalík, Tlstý, Ladický, Bracho, rozhodujúci p.k. Gerbel.

Finále

Švec a spol. – Korako 3:1, Bako 2, Maďar – Zentko.

 

Hlasy po turnaji

Rudolf Kovačič, Korako Partizánske: Prihlásili sme sa z vlastnej iniciatívy. Veď vo firme viacero veľa zamestnancov, ktorí majú radi futbal. Turnaj sme spojili s celodennou aktivitou a príjemný teambuilding si určite užila aj nežnejšia časť našej partie. Mali sme rozhodne najlepší fanklub. Už teraz vieme, že budúci rok prídeme opäť.

Vladimír Dojčan, Building Components – Velux Partizánske: Na to, že nie sme zohraní, sme podali slušný výkon. Na konci to trošku zaiskrilo, ale aj o tom je šport. Tešíme sa z účasti, ideme trénovať a o rok si tu prídeme po lepší výsledok.

Tomáš Podolák, Milsy Bánovce nad Bebravou: Dva roky covidu pozastavili všetky teambuildingové stretnutia. Aj to bol dôvod, prečo som prišiel s iniciatívou prihlásiť našu firmu. A, bol to dobrý nápad, konečne sa ľudia odreagovali. Zorganizovať takýto turnaj je veľmi dobrá myšlienka. Odohrali sme napínavé zápasy a videli sme množstvo pekných gólov a skvelých zákrokov. Rozhodne to stálo za to. Verím, že budúci rok sa vidíme opäť.

Mário Liptovský, Europa Agency s.r.o.: Liga zamestnancov je pripravená na vysokej úrovni. Panovala výborná atmosféra, turnaj bol organizačne perfektne zvládnutý. Skončili sme na treťom mieste, či som spokojný? Ďakujeme aj za to. Samozrejme, mohlo byť aj lepšie. Určite nás teší, že sme získali vstupenky na reprezentačný zápas. Na budúci rok budeme bojovať opäť.

Vincent Debnar, Švec a spol. Vráble: Pred turnajom som očakával, že postúpime aspoň do finále. A, podarilo sa. Neprehrali sme, vyhrali sme dokonca celý turnaj. Na turnajoch, ktoré organizujú regionálne noviny MY, sme boli už tretíkrát. Organizácia bola opäť výborná, preto tu radi chodíme. Na veľké finále sa tešíme. Budeme sa pripravovať, predsa len, v hre je veľa.

Branislav Homola, Nefab Packaging Slovakia Levice: Síce sme neskončili na medailových pozíciách, ale dobre sme si zahrali, odchádzame spokojní. Veď každá takáto firemná aktivita je obrovským benefitom. Na budúci ročník rozhodne viac potrénujeme, už teraz sa tešíme na ďalšiu účasť.

Ronald Kontár, KON-Truss, s.r.o.: Na turnaj sme šli so zámerom upevniť náš dobrý kolektív. A to sa aj podarilo, v tíme sa stretli kolegovia z viacerých oddelení, konečne mali možnosť sa porozprávať a spolupracovať na inom poli než len v práci. Určite budeme v spoločných aktivitách pokračovať aj naďalej. Celému tímu sa páčila organizácia a úroveň turnaja.

Švec a spol.
Korako
Europa Agency