Penaltoví králi hodovali v Slovenskom Grobe

17. januára 2023

Penaltoví králi hodovali v Slovenskom Grobe

O ich postupe do hlavného turnaja rozhodli až penalty, z prvých troch duelov vyhrali len jeden a brankár nastúpil dva týždne po tom, čo si nešťastne zlomil malíček.

Tím Kauflandu však dokráčal až do semifinále MY Ligy zamestnancov a v súboji o tretie miesto dobyl bronz. Okrem neho sa hráči tešili aj z ceny, ktorou boli husacie a kačacie hody v Slovenskom Grobe. Vedúci úseku Jaroslav Solík nám porozprával o ceste za medailovou priečkou i odmene, ktorá ho spolu s hráčmi príjemne prekvapila. Ako sám vraví, turnaja sa Kaufland chce zúčastniť aj o rok.

Ako hodnotíte premiérový ročník turnaja? Už ste sa niekedy podobnej akcie zúčastnili?

Tak ako pre Vás ako usporiadateľa, rovnako tak pre náš Kaufland team logistického centra v Ilave bola účasť na turnaji takéhoto formátu premiérová. S účasťou na turnaji sme boli mimoriadne spokojní. Usporiadateľ nenechal nič na náhodu a v oblastnom kole v Prievidzi aj na celoslovenskom finále v Rumanovej bolo myslené na všetko od občerstvenia po zázemie pre športovcov. Veľmi pozitívne sme vnímali tandem rozhodcov vo všetkých fázach turnaja, aby bol zabezpečený férový športový súboj podľa pravidiel vopred definovaných usporiadateľom tejto krásnej akcie.

Ako sa vám podarilo dotiahnuť to až k medaile? Hrávajú členovia vášho tímu spolu aj súťažne?

Cesta za vytúženou medailou, vzhľadom na vysokú atraktivitu cien, určite nebola ľahká. Samozrejme, asi nám tá futbalová šťastena bola naklonená viac než súperom. Keď si spomeniem na finálový duel v Prievidzi proti Fortischemu a bezgólovej remíze po riadnom hracom čase, kde sa rozhodovalo zo značky pokutového kopu… Tu sa mohol náš sen úplne rozplynúť, no stal sa opak, obrovská radosť z postupu z nás nevyprchala ani nasledujúci deň a netrpezlivo sme čakali na zverejnenie dátumu celoslovenského finále. Veľmi sme sa z toho tešili. V našom logistickom centre pracuje viac ako 500 zamestnancov a nebolo náročné vybrať spomedzi nich zamestnancov so skúsenosťami z regionálnych futbalových súťaží, v Ilave sa tiež hráva mestská liga malého futbalu (MLMF), kde členovia nášho teamu hrajú v rôznych družstvách. Spojenie do jedného celku prinieslo úspech.

Čo vám počas vyraďovacej fázy pomohlo ovládnuť dva penaltové rozstrely?

Prežíval som každý jeden zápas – emotívne, veľmi som prial nášmu teamu úspech. Obdivoval som hráčov aj brankárov, ako sa dokázali koncentrovať na zápas aj pokutové kopy. Fantastické. Áno, vo finálovej časti turnaja sme vo štvrťfinále proti Rakystavu a tiež v zápase o tretie miesto proti Bonfiglioli hrali nerozhodne 1:1 a v oboch rozstreloch sme vyhrali 4:3. Silná vzájomná dôvera, podpora strelcom v našom tíme a výkon brankára Mareka Daška, vyhláseného v ročníku 2020/2021 za najlepšieho gólmana ilavskej MLMF, nám pomohli k zisku 3. miesta.

Čo vravíte na terén a športový areál v obci, kde sa finálový turnaj hral?

Finálový turnaj sa mal pôvodne hrať v Krásne nad Kysucou, no pre rozsiahlu údržbu ciest v danom období sa dejisko zmenilo v prospech dedinky s názvom Rumanová. Priznám sa, keď som počul ten názov, musel som sa pozrieť na mapu – vôbec som nemal predstavu, v ktorej časti našej krajiny to je. Bol som milo prekvapený z priestranného areálu, množstvo trofejí vystavených na stenách vypovedal o tom, že tu majú futbal radi. Tribúnu by mohli závidieť kluby aj z vyššej súťaže a trávniček vrátane šestnástok bol udržiavaný. Verím, že sa v zimnom období po finálovej fáze turnaja dobre zregeneruje. Po 34 zápasoch odohraných na 3 malých ihriskách mal turnaj dobré tempo a hralo sa bez zbytočných prestojov.

Ako vám chutila cena v podobe husacích hodov? Ako sa vám páčilo v Slovenskom Grobe?

Tak toto bola fantastická cena – užili sme si husaciu pečienku, pečené kačky aj húsky a skvelé prílohy. Atmosféra v reštaurácii dýchala históriou, príjemnú atmosféru pečených dobrôt dotváral nielen personál, ale aj horiaci krb v rohu miestnosti. Určite na to budeme dlho spomínať.

Uvidíme Kaufland aj v ďalšom ročníku MY ligy zamestnancov?

Verím, že sa uvidíme v ďalšom ročníku. Prebojovať sa do finálovej fázy turnaja bude naša ambícia. Samozrejme, uvedomujeme si silu súperov, ktorých bolo, keď zrátam regionálne kolá, číslo prevyšujúce počet našich predajní na Slovensku (74), a to nie je málo.

Prihláste sa do 2. ročníka Ligy zamestnancov

Kaufland tím na husacích a kačacích hodoch v Slovenskom Grobe.
Galéria