O všetkom sa rozhodovalo až v poslednom zápase

16. júna 2023

O všetkom sa rozhodovalo až v poslednom zápase

Zápletka až do samého konca. Pred úplne posledným zápasom stredajšieho turnaja MY Ligy zamestnancov v Rišňovciach (14. 6. 2023) stále nebolo jasné, kto bude celkový víťaz, dokonca ani kto obsadí konečné tretie miesto.

Futbalový turnaj, v ktorom sa z kolegov v práci stávajú spoluhráči v tíme a celkový víťaz sa ide pozrieť na zápas niektorej zo špičkových európskych líg, má za sebou ďalšie pokračovanie plné športového napätia a pozitívnych emócií. V pomyselnom finále v poslednom zápase nakoniec rozhodol o víťazovi jediný gól, ktorý strelil najlepší hráč turnaja Matúš Horváth z tímu firmy Švec a spol.

„MY Ligu zamestnancov by som určite odporučil aj iným spoločnostiam. Má zmysel takto utužiť vzťahy mimo pracoviska. Vo firme dlhodobo hrávame futbal raz týždenne, čiže dá sa povedať, že nominácia sa rodila aj na základe interných tréningov (úsmev). Tešíme sa na celoslovenské kolo,“ prezradil niečo z „kuchyne“ víťazného tímu Jozef Sabo.

Druhé miesto obsadila Uniqua. Poisťováci raz remizovali a prehrali len s celkovým víťazom turnaja. „Krásne počasie, dobrá organizácia, škoda, že hráčov sme mali akurát do základu. Prišli sme víťazne naladení z firemného halového turnaja v Bratislave. Keďže sme IT firma, padlo nám vhod vymeniť počítač za takto príjemne strávený čas vonku,“ zhodnotil pôsobenie kolektívu Radovan Balážik. Z tímu Uniqua vzišiel aj najlepší strelec turnaja Matúš Turan s 8 gólmi.

Bronzový stupienok nakoniec obsadilo mužstvo firmy Lear, ktoré mohlo dokonca v turnaji zvíťaziť, ale nakoniec zaostalo o jeden bod za Uniquou. „Projekt MY Ligy zamestnancov sa nám veľmi páči, určite sa zúčastníme aj o rok. Do lanského turnaja vo Veľkých Uherciach sme šli bez tréningov, teraz sme to vzali vážnejšie. V posledných dvoch mesiacoch sa každú nedeľu pripravujeme na firemných futbalových tréningoch. Spoznávame sa tak aj s kolegami, s ktorými sme možno neboli v takom kontakte,“ povedal Rudolf Klenovič z tímu Lear.

Za zmienku stojí aj výkon brankára tímu Velux z Partizánskeho, ktorý v posledných dvoch zápasoch neinkasoval ani raz.

Ak tiež hráte vo firme futbal a takáto netradičná forma teambuildingu by vám prišla vhod, stále máte možnosť prihlásiť sa do tohto ročníka MY Ligy zamestnancov a zabojovať v niektorom z regionálnych turnajov a postup do finále, kde sa hrá o zájazd na európsky futbal pre celý víťazný tím a ďalšie atraktívne ceny.

Viac informácií a prihlasovací formulár získate na e-mailovej adrese: andrea.papsova@petitpress.sk.

 MY Liga zamestnancov štatistiky zo stredy 14. 6. 2023:

Poradie: 1. Švec a spol 13 b., 2. Uniqa 10 b., 3. Lear 9 b., 4. Menzi Muck 5 b., 5. Fradex 2 b., 6. VELUX 2 b.

Najlepší strelec: Matúš Turan (Uniqa) – 8 gólov.

Najlepší brankár: Bojan Marič (Lear).

Najlepší hráč: Matúš Horváth (Švec a spol).

Výsledky zápasov a strelci gólov:

Menzi Muck – Lear 0:1, Petráš.

Fradex – Uniqa 2:2, Pánik 2 – Turan 2.

Švec a spol – Uniqa 2:0, Dzurek, Bako.

Lear – VELUX 3:1, Petráš, Kirinovič, Daniš – Čmiko.

VELUX – Švec a spol 0:7, Dzurek 2, Horváth, Šabík, Maďar, Hamar, Novotný,

Menzi Muck – Fradex 5:2, Balko 3, Garay 2 – Tóth, Kováč.

Fradex – Lear 2:4, Tóth, Fruni – Daniš 2, Klenkovič, Kirinovič.

Švec a spol – Menzi Muck 1:1, Oškerský – Garay.

VELUX – Uniqa 1:6, Kiaba – Jančiar 3, Turan 2, Bíro.

Lear – Uniqa 0:2, Jančiar, Turan.

Menzi Muck – VELUX 0:0.

Fradex – Švec a spol 0:4, Bako 2, Bystrický, Šabík.

Uniqa – Menzi Muck 7:3, Turan 3, Jančiar 2, Baláži, Stančík – Marenčák, Garay, Varga.

VELUX – Fradex 0:0.

Švec a spol – Lear 1:0, Horváth.